Ekadašis – tai unikali galimybė atgauti švarą, kurios šiame laikmetyje praktiškai nebelikę. Ekadašis tai yra vienuolikta Mėnulio diena, kuri pasitaiko du kartus viename Saulės kalendoriuje. Ši diena valymuisi ypač tinkama tuomet, kai žmogus ieško ne tik savo asmeninių kaprizų patenkinimo, bet ir tarnystės aukštesniems tikslams. Pasninkaujantys žmonės ne tik atsisako fizinio maisto, bet ir laikosi dvasinės askezės. Šiomis dienomis aukštesnės jėgos yra žmogui palankesnės ir artimesnės, todėl tokia askezė turi didžiulę reikšmę sielos prasme.
Anot senovės išminčių būtent vienuolikta Mėnulio diena neša ypač didelį krūvį vidiniam asmens pasauliui. Silpnas ir bevalis žmogus pasiduoda šioms silpnybėms, todėl atsisakoma aukšto energingumo maisto, pagrinde tai grūdai. Laikantis Ekadašio sudega karminės patirtys, kurias vis dar nešiojamė savyje, o taip pat kyla satvinis (dorybės) lygmuo bei įgaunama ramybė ir didėja dvasinė išmintis. Ekadašio laikymasis suteikia galimybę prisiliesti prie „subtilių” pasaulio materijų ir taip išreikšti nuolankumą Dieviškajai energijai.
Ekadašio dieną viskas sustiprėja 10.000 kartų. Taigi net Maha mantros kartojimas šią dieną dauginasi iš daugybės kartų, o taip pat ir kitos askezės, tokios kaip skaityti Šrimad Bhagavatam, nemiegoti visą parą ir pan. Jeigu tą dieną tiesiog nevalgomas netinkamas maistas tai negauname jokio minuso, bet jeidu dar ir dvasiškai kažką veikiame – tuomet gauname didžiulį pliusą savo dvasiniam tobulėjimui.
Ekadašio dieną bet kokia materiali veikla neduos jokios naudos.
Kai žmogus badauja Ekadaši dieną – jis gauna visatos palaiminimą. Jo badavimo rezultatas sąmonės apsivalymo prasme turi maksimalią naudą. Šią dieną net nekalbame apie mėsos nevalgymą, nes mėsos ir žudymo energijos nevalgymas yra savaime suprantamas dalykas.
Šią diena netinkama valgyti grūdų (išskyrus grikius), ankštinių daržovių ir bet kokie produktai pagaminti iš ankštinių produktų (tofu, kava, kavos gėrimai). Netinka miltai, kukurūzų ir rapsų aliejai, mėsa, žuvis ir kiaušiniai.
Šią dieną patariama valgyti: visi vaisiai (šviežūs ir džiovinti), visi riešutai ir aliejai, pagaminti iš riešutų. Taip pat bulvės, moliūgai, ridikėliai, cukinijos, žaliosios papajos, citrinos, avokadai, alyvuogės, kokosas, grikiai, visų rušių cukrus, o taip pat visi pieno produktai. Prieskoniai: kurkuma, juodieji pipirai, imbieras ir druska.
Žmogaus gyvenimas tai nėra tik norai ir troškimai bei jų tenkinimas. Tai ir mokymasis tuos norus ir jusles valdyti.
Kai likimas keičiasi neįkainojamai žmogus įgauna galimybę gyventi kitomis akimis ir kitais pojūčiais. Tai ne tik skonis, kvapas, garsas, lytėjimas, matymas. Tai kur kas daugiau. Tai asmenybės plėtra, kuri atskleidžia visatos paslaptis.
2025 m. Ekadashi datos:
Sausio 10, 25 d.
Vasario 8, 24 d.
Kovo 9, 25 d.
Balandžio 8, 24 d.
Gegužės 8, 23 d.
Birželio 7, 22 d.
Liepos 6, 21 d.
Rugpjūčio 5, 19 d.
Rugsėjo 3, 17 d.
Spalio 3, 17 d.
Lapkričio 1,16 d,
Gruodžio 1, 15 d.
Šaltinis, kur galite paskaityti plačiau:
https://www.drikpanchang.com/vrats/ekadashidates.html