Kadangi labai daug klausimų iškyla kodėl tarkime mano mėnulis pagal Vakarietišką astrologiją yra AVINE, o aš sakau kad ŽUVYSE ir t.t. atsakau – Šiuo metu vis labiau pereinu prie Rytų Vedų Jyotish astrologinės sistemos, tačiau dar naudoju ir vakarietišką.
Kodėl taip skriasi šios sistemos kad net ženklai neatitinka ir ar tai reiškia kad vakarietiška netiksli? Ne, tai to nereiškia, tačiau akcentuoju – visas skirstymas į dvyliką zodiako ženklų yra tikrai melas. Vakarietiška sistema yra gera, tačiau ji reikalauja begalybės rodiklių įvertinimo. Tuo tarpu Rytų astrologinė sistema tiksliai parodo koks ženklas yra žmogus pagal ascendentą (lagną, mėnulį ir galiausiai saulę). Taip pat noriu akcentuoti, kad visatos veiksmas ir atoveiksmis yra toks, kokia yra jūsų koncentracija, sąmoningumas, darbas su savimi ir dvasinių dalykų atsvara materijai. Burtai veikia ir programavimo principu, todėl astrologija skirta sąmoningiems žmonėms.
Rytų astrologija įvertina astronomijos mokslo pasiekimus ir vertina žemės ašies pasislininkimą. Tai reiškia, kad žiūrint į planetas stovint ant žemės matome vakarietiškos astrologijos vaizdą, tačiau žvelgiant iš šono matysime tiksliau ir dėl to šiai dienai tas pasisilinkimas yra 24 laipsniai. Žvelgiant per astrologinę programą tai reikštų kad visas planetas stumiame 24 laipsniais atgal.
Pavyzdžiui jeigu mano mėnulis yra jaučio 15 laipsnyje tai patraukus atgal jis bus avino 21 laipsniai.
Vakarų astrologija ir Rytų astrologija skiriasi tuo, jog vakarietiška sistema yra daugiau orientuota į žmogaus materialią išraišką ir fizinį kūną bei jo žemiškus tikslus. Tokia sistema daugiau mato žmogų per jo ego prizmę ir pagal tai projektuoja gyvenimo aplinkybes, kurias žmogus gauna atitinkamai pagal savo sąmonės išsivystymą. Tuo tarpu Rytų astrologija, Vedinė filosofija yra daugiau nukreipta į žmogaus sielą, dvasią, į jo tikruosius tikslus šioje žemėje. vakarietiška astrologinė sistema remiasi saulės padėtimi, o Rytų astrologija – mėnulio. Mėnulio padėtis žmogaus horoskope žvelgiant per Rytų astrologiją ir derinant su gimimo Nakshatra rodo tikrąją vidinę žmogaus prigimtį, tuo tarpu saulės padėtis rodo daugiau žmogaus materialią išraišką ir atspindi jo ego.
Galima teigti, kad abi sistemos yra teisingos, priklausomai nuo žmogaus sąmoningumo. Žmogus nėra pajėgus keisti gyvenimo aplinkybių, tačiau visada gali keisti požiūrį. Tikėjimas, susitelkimas, gebėjimas įsiklausyti į savo vidinį balsą atveria žmoguje jo sielos balsą. Egzistuoja teorija, jog siela pasirinkdama fizinį kūną gauna keletą gyvenimo scenarijų pasirinkimų ir pamato savo egzistencijos žmogiškame pavidale išraišką tarsi kino filme. Kai kurie žmonės, kurie giliau jaučia savo sielos prigimtį, geba prisiminti tam tikrus epizodus, todėl taip paaiškinama tai, jog dažnai žmogus žino, jaučia savo būsimą gyvenimo scenarijų. Būtent šią programą atspindi ir planetų išsidėstymas gimimo žemėlapyje.
Ne paslaptis, kad vedinė filosofija labai akcentuoja vyriškąją ir moteriškąją prigimtį, kai tuo tarpu vakarietiška sistema visus įvelka maždaug į vienodą apvalkalą, kuriame žmogaus fizinis kūnas tampa belytis. Ar galima teigti, kad kažkuri iš jų yra teisinga, o kažkuri ne?
Kiekvienas žmogus į šį pasaulį atėjo siekti skirtingų tikslų ir kiekvienas skirtingais metodais bando atrasti tą tikrąjį savo kelią, kuriame džiaugiasi jo širdis. Todėl tai kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Jeigu žmogus daugiau orientuotas į materialius dalykus, verslą, pinigus, fizinį kūną, materialaus turto kaupimą ir jo palikimą vaikams bei tiesiog pernelyg neieško būties atsakymų, žinoma kad jam labiau tiks Vakarietiška sistema. Tuo tarpu žmogus, kurio pagrindinis tikslas yra sąmoningumo ugdymas ir kuris tiki, jog yra kažkas aukščiau, kas reguliuoja visatos principus, daugiau atsakymų ras remdamasis Rytų (vedine) astrologija.
AKCENTAI:
Planetos skirtingai reiškiasi kai žmogus yra neišmanyme, aistroje arba dorybėje , taip pat jeigu jis atradęs ryšį su Dievu.
Horoskopo interpretacija visada priklausys nuo interpretatoriaus (astrologo).